Öncü Bülten

Öncü Bülten | Ocak 2018 Sayı 2

Öncü Bülten | Ocak 2018 Sayı 2Öncü Dental Aylık Bülten
Ocak 2018

Konu

Yeni yılda, sektörel hedeflerimize; hız kesmeden, kaliteden ödün vermeden...

Şahsım ve Öncü Dental Yönetim Kurulu adına hepinizi saygı ve sevgi ile selamlıyorum.

Ağız ve diş sağlığı sektörü açısından önemli bir mihenk taşı olan Öncü Dental’in yeni döneminde sizlere hizmet veriyor olmanın gururunu ve heyecanını yaşamaktayım. Sektörün daha yüksek kalite ve hizmet anlayışına ulaşıyor olmasında etkin rolün perakende satış ve tanıtım kadrolarının daha kaliteli hizmet anlayışında olduğu tartışılmaz.

Sektörümüzdeki gelişmelerin daha derinlemesine ve önemle ele alınmasına ihtiyaç olduğunun farkında ve bilincindeyiz.

Müşteri memnuniyeti üzerine çalışmalarımız, bizim bu alanda doğru yolda olduğumuzu ve bu alana odaklanma gereksinimlerimizin haklılığının göstergesi niteliğindedir.

Koyduğumuz tüm hedeflerimize ulaşmak için bize yardımcı olacak kaynakların, doğru şekilde kullanımını sağlama yönünde ciddi sorumluluklarımız bulunmaktadır.  Tamda bu duygularla önceliğimiz ve ilk hedefimiz güvenilir ve konusunda uzman kadromuzla kaliteden ödün vermeden paydaşlarımıza sunduğumuz hizmeti üst seviyelere taşırken, maliyetlerimizi ideal ve ekonomik seviyede tutmak ve çok yol kat edip az ile yetinmeden yenilikçi çalışma anlayışımızlaç müşteri memnuniyetini en üst seviyelere taşımaktır.  

Sektörümüzün konusunda başarılı ürün ve hizmetler noktasındaki ihtiyaçlarını siz değerli müşterilerimizden gelen talepler doğrultusunda tüm imkanlarımızı seferber ederek, müşteri memnuniyetinin en üst seviyede olması adına azami önem gösteriyoruz.

Ülkemizin her noktasına hizmetlerimizin ulaşabilmesi için yoğun gayret içerisindeyiz. Ülke ekonomisine ve geleceğine katkı sağlamayı kendisine  görev edinen Öncü Dental ailesi olarak bu doğrultuda çalışmalarımıza devam ediyoruz. Profesyonel Diş Hekimliği ürünleri adına her gün yeni ve yenilikçi adımlar atarak sektör paydaşlarımıza da yaptığımız hizmeti boynumuzun bir borcu biliyoruz. 

Kat edeceğimiz bu yolda ilkemizi Atatürk'ün bir sözüyle tamamlamak isterim.

"Başarılarda gururu yenmek, felaketlerde ümitsizliğe direnmek lazımdır."

Bu vesile ile yeni yılın siz değerli paydaşlarımıza ve ülkemize yeni umutlar, mutluluklar getirmesini gönülden diliyorum.

Saygılarımla,
Rıfat Kan
Genel Müdür Yrd.

Bizden Haberler

Yeni Yüzümüz İle


Bildiğiniz gibi 40’ın üzerinde markanın Türkiye geneli temsilciliğini yapmaktayız. Bugüne kadar ülkemize olan sevgimiz ve inancımız ile yaptığımız çalışmalara ara vermeden tüm hızıyla devam etmekteyiz. Yenilenen vizyonumuz ile yolumuza devam ederken, portföyümüzde yaptığımız çalışmalara istinaden ilerleyen günlerde sizlerle yeni ürünlerimizi paylaşmaya devam edeceğiz.
 
Bu doğrultuda son 13 yıldır patentle koruma altına aldığımız ‘Dentac’ markamız ile çeşitli ürünler üretmekte ve ülkemiz diş hekimliği sektörünün hizmetine sunmaktayız.

Başlattığımız  yenilenme ve gelişme sürecince patenti markamız Dentac’ ın da logosunda yaptığımız renovasyonu sizlerin beğenisine sunmaktan mutluluk duyuyoruz.

Kaynağımız olan “ülkemize olan inancımız” sayesinde tüm enerjimiz ile yatırımlara devam ediyor ve yenilenen yüzümüz ve gelişen portföyümüzle birlikte iş bilrlikteliğimizi arttırarak devam edeceğini ümit ediyoruz.

 

Daha Fazlası İçin

Sektörden Haberler

TARİH     : 29.12.2017
BÜLTEN  : 051-2017
KONU     : Uyarı Raporlarının ÜTS Üzerinden Gönderilmesi  

Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu’nca Tıbbi Cihaz Firmaları Uyarı Bildirimleri hakkında bir duyuru yayınlanmıştır. Buna göre bundan sonra “İmalatçı Olumsuz Olay Raporları”, “Saha Güvenliği Düzenleyici Faaliyet Raporları” ve diğer Tıbbi Cihaz Uyarı Raporlarını ÜTS sistemi üzerinden kuruma iletilmeye başlanacaktır.

Kısa duyuru ise linktedir: http://www.titck.gov.tr/Duyurular/DuyuruGetir?id=3198  

Basında Biz

 

Daha Fazlası İçin

Önce Endo - Öncü Endo Eğitim Takvimi 2018

Daha Fazlası İçin

Etkinlik Takvimi

AEEDC

AEEDC DUBAİ 

6 - 8 Şubat 2018

IDS

IDS COLOGNE

12 - 16 Mart 2019

IDEX

İstanbul Ağız ve Diş Sağlığı Cihaz Ve Malzeme Fuarı 

12-15 Nisan 2018

Greatist

Greatist Professional Dental Meetings & Expo

2018.  26 -28 Ekim

TDB

TDB Uluslararası Diş Hekimliği Kongresi 

27 - 30 Eylül 2018

Tüm Etkinlikler

Ağız Kokusuna Son


Ağız kokusu sizi sevdiklerinizden uzak tutmasın…
Ağız kokusu çoğu kez farkına varmakta zorlandığımız ve ne yazık ki çevremizdekilerin de bizi uyarmakta zorlandığı, insanı güç duruma sokan bir durumdur. Aslında kendinize ne kadar bakarsanız bakın ne kadar şık ve çekici olmaya çalışırsanız çalışın tüm bu özeni bir anda saf dışı bırakabilecek SOSYAL BİR PROBLEMDİR ağız kokusu…
Ağız kokusu nasıl oluşur?
Her sağlıklı birey sabah uyandığında fizyolojik olarak ağız kokusu problemi yaşayabilir. Bu gece uyku süresince tükürük üretiminin azalması ve iyi temizlenmemiş ağız içinde gün boyu yediğimiz gıdaların ağız içinde bulunan bakteriler tarafından parçalanır. Bunun sonucunda ortaya çıkan bileşikler özellikle sabahları sizi mutsuz eden kötü bir nefese ve ağız tadına sebebiyet verir.
Ağız içinde konumlanan bakterilerin sayısı hızla artarak diş, diş eti ve boğaz yolunuza konumlanırlar. Bunun sonucunda başta diş çürümesi olmak üzere pek çok rahatsızlığın da önünü açmış olmaktayız.
Ağız kokusunun oluşumunu nasıl engelleyebiliriz?

  • Ağız bakımınızı asla ihmal etmeyin:

Ağzımızın içinde 6-20 milyar civarında bakteri var. Bunlar her 5-6 saatte bir çoğalırlar. 24 saat boyunca ağız bakımı yapmadığınızda bu rakam 20-100 milyar bakteriye ulaşır. Bunun sonucunda da ağız kokusunda diş eti hastalıklarına kadar pek çok rahatsızlığın önünü açmış olursunuz.

  • Ağzınızda var olan protez ve köprülerin ekstra bakımı yapın:

Diş hekiminizin yapmış olduğu köprü ve protezler iyi temizlenmemesi durumunda zamanla gıda artıklarının buralarda birikmesi sebebi ile kötü kokuya sebebiyet verebilir.

  • Daha fazla su için:

Çok su içmek pek çok faydası yanında dilinizin kurumasını önleyerek ve ağız içi bakterilerin minimumda tutulmasını için önemlidir.

  • Şeker tüketimini azaltın

Karbonhidrat ve şeker tüketimi ağız içi bakterileri çok fazla besleyen besinlerdir. Bunları tüketmemek vücudunuzun yanı sıra ağız sağlığınıza da faydalı olacaktır.

  • Lokmaları iyi çiğneyin

İyi çiğnenen besinler ağız içi doğal bir temizleyici olan tükürük salgısı ile iyice karışır ve ağızda daha az yemek artığı kalmasına sebebiyet verir.

  • Sigara İçmeyin

Sigaranın kendi bıraktığı koku dışında ağız kuruluğuna sebebiyet vermesi de ayrı bir ağız kokusu oluşumu sebebidir.

 

Dentiste Hakkında Daha Fazlası
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin !
Facebook Twitter Instagram Youtube