Güncel Duyurular

T-Endo Must

T-Endo Must

Dünya’nın beklediği kanal eğesinde geri sayım tamamlandı.

Uzun zamandır tüm dünyada satışı beklenen T-endo MUST’ın üç yıllık ürün geliştirme ve belge- lendirme süreçlerinin başarıyla tamamlandığını bildirmekten mutluluk duyarız. 2017’de yalnızca bir fikir olarak başlayan hikayesiyle T-endo markası, portföyündeki ilk kök kanal eğesi MUST ile endodontide yeni bir dönem başlatıyor. Bu ürün geliştirme serüveninde, “endosever” diye tanımladığımız dünyanın bir çok ülkesindeki hekimlerden kanal eğesinden beklentilerini ve ihtiyaçlarını anlama fırsatı bulduk. Sahadan aldığımız bu geri bildirimler, endodontideki tecrübemiz, orijinal tasarıma ve yeniliklere sahip kanal eğesi geliştirme hedefimiz bizi her geçen gün bizi biraz daha T-endo MUST’a yaklaştırdı. Sonunda, Türkiye’nin tescilli ilk resiprokal eğesi olan T-endo MUST'ı sizlerle sunmaktan gurur duyuyoruz. 

T-endo MUST, resiprokal hareket prensibi ile çalışan NiTi kök kanal eğesidir. Fakat, TM-wire teknolojisi ile eşsiz bir ısıl işlem ve özellikle pandemi döneminde her geçen gün daha fazla önem kazanan kontaminasyon problemini ortadan kaldıran “Steril blister” ambalaja sahip olması ürünü benzersiz kılan özelliklerden sadece bazılarıdır.

Günümüz endodontisinde adını sıkça duyduğumuz “Minimal invaziv endodonti” kavramının önemine inanıyoruz. Bu yüzden, eğelerimizi tasarlarken ürün açılarını en optimal şekilde olmasına özen gösterdik.

T-endo MUST, adından anlaşılacağı üzere (Multi Use Single Technique) etkinliğinden ödün vermeden, resiprokasyon dönüş prensibinde dünyada ilk kez çoklu tedaviye imkan sağlıyor.

Endondontik şekillendirmede en çok önem verdiğimiz kavram ise glide path (rehber yolu) oluşturma oldu. Doğru glide path oluşturmanın size güvenli tedavinin yanısıra kolay şekillendirmenin de anahtarı olduğuna inanıyoruz. Bu nedenle, “tg” adını verdiğimiz resiprokal glide path eğesini tasarladık. Güvenli endodontik tedaviler için vazgeçilmez yardımcınız olacağınıza inandığımız resiprokal glide path “tg” eğesini , dünyada ilk kez asorti paketlerde beğeninize sunuyoruz.

T-endo portföyünde bulunan gütaperka, paper point, rezin ve biyoseramik esaslı kök kanal patları ile sizlere eksiksiz endodontik ürün portföyü sunan Dentac markasıyla ihtiyaçlarınıza en uygun çözümü sunuyoruz.