Skip Navigation Links
Dr.Güzin Kırsaçlıoğlu

HAYAT DEĞİŞTİREN DİŞ HEKİMLİĞİ

''Dişlerimi yaptırdıktan sonra hayatım değişti”, “Daha önce gülerkenhep ağzımı kapatıyordum,şimdi rahat rahat gülüyorum”, “Herkes kuruyemiş yerken,ben protezimin altına kaçar korkusuyla yiyemezdim; şimdi dilediğim gibi yiyipiçiyorum” sözleri hastamıza ait…
Bizler, hastalarımızın hayatlarına dokunuyoruz ve biz bu dokunuşlarla onların hayatlarını değiştiriyoruz. Doğum günlerin de,facebook profillerin de, düğün resimlerin de, mezuniyet baloların da gülümsedikleri her fotoğraf karesinde bizim dokunuşlarımız var. Her geçen gün yeni diş tedavi yöntemleri ve dişhekimliği cihazları üretiliyor.

Minimal invasive teknikler, bondingler,perioplastik surgery,implant uygulamaları,kompozitler,laminalar,camseramikler,lazerlerv.b. yöntem ve gereçlerin kullanımın da amaç daha mutlu hastalar oluşturmak. DAHA MUTLU HASTA… Günümüz dünyasında maalesef herkes o kadar mutsuz ve depresif ki ”MUTLULUK EKONOMİSİ” denilen bir kavram ortaya çıktı, yani mutsuz bireylerin daha mutlu olmak adına yaptıkları harcamalar… Kişi kendini mutlu etmek adına daha çok estetik cerraha, güzellik salonlarına, yaşam koçlarına,kişisel gelişim eğitimlerine ve kitaplarına para harcıyor . Bizim için en önemlisi mutluluğun belirtisi olan gülümsemesini daha çok göstermek için estetik diş hekimliği hizmetlerinden faydalanıyor.GÜLMEK GÜLÜMSEMEK İÇİN BUNUN ÖNÜNDE ENGEL GÖRDÜĞÜ KÖTÜ GÖRÜNÜMLÜ DİŞLERİNDEN KURTULMAK İSTİYOR.

Geçmişte diş sağlığına bakış açısı sadece ağrı kesmek,çürüklerden kurtulmak ve eksik dişlerin tedavi edilmesi iken günümüzde diş sağlığı, gençliğin, mutluluğun ve ferahlık düzeyinin simgesi… 1970 ‘li yılların ünlü pop grubu ABBA’ nın solisti sarı ve eğri dişlerle rahat rahat şarkı söylerken günümüzde “ Bir satış temsilcisinin pozitif gülüşü olmalı” deniliyor. Artık bilgiye ulaşmak kolay.İnternet var ve orada bir dolu bilgi var.Bir tedavi tarzı size uygun değilse onu yapacak hekime başka şehirde de olsa kişiler ulaşıyor..O zaman kişi kafasında ki dişlere kavuşmak için bütçesinde diş tedavisine mutlaka yer veriyor. Bu harcamayı kişi bireysel farklılığını ortaya çıkaracak imajını destekleyecek yönde tedavilerde kullanıyor. Daha mutlu bir gülümsemeye ağrısız ve kısa zamanda kavuşmak istiyor. Biz diş hekimleri hastalarımızın hayatında çok önemli bir role sahibiz, hayat değiştiren bir rol. Onlara yeni gülümsemeler veriyoruz.Daha mutlu hissetmelerini sağlıyoruz. Yiyemedikleri, tadını unuttukları yiyecekleri tekrar yeme şansı veriyoruz. Bir implant firmasının sloganı gibi “Dünyaya bir ısırık atma” şansı veriyoruz. Onlara kaybettikleri gençliklerini, özgüvenlerini, ve en önemlisi diş sağlıklarını geri veriyoruz.

BİZLER HAYAT DEĞİŞTİRİYORUZ.