Basında Biz

Öncü Dental, Türkiye'nin İlk Yerli Üretim Işınlı Dolgu Cihazını Tanıttı ve İhracat Hedeflerini Yükseltti!

 Öncü Dental, Türkiye'nin İlk Yerli Üretim Işınlı Dolgu Cihazını Tanıttı ve İhracat Hedeflerini Yükseltti!

TÜBİTAK iş birliğiyle gerçekleştirdiği başarılı bir projenin ardından, Türkiye'nin ilk ışınlı dolgu cihazını üretim bandından indiren Öncü Dental, bu inovatif ürününü Dubai'deki AEEDC fuarında tanıtarak uluslararası bir başarı elde etti. 5 ayrı profesör hocanın bilgi ve deneyimini kullanan Türk mühendisler tarafından geliştirilen bu ürün, yazılım dahil olmak üzere tamamıyla yerli bir tasarım ve üretim başarısı sergiliyor. Planlara göre, ürünün yılın ikinci çeyreğinde dış pazarlara ihracatı başlayacak.

Türkiye'nin sağlık sektöründeki yerlileşme hamlesi kapsamında, diş malzemeleri sektörü önemli bir rol üstleniyor. Geçen yıl 350 milyon dolarlık ihracatla büyük bir başarı elde eden sektör, yerli üretim oranını beş yılda yüzde 7'den yüzde 25'e çıkararak, sadece toplam ihracata değil aynı zamanda sağlıkta yerlileşme hareketine de güçlü bir destek sağlıyor.

Öncü Dental, üç yıl önce Türkiye'nin ilk kanal eğesini üretip dış pazara açılmasının ardından şimdi de Türkiye'nin ilk ışınlı dolgu cihazını üretim bandından çıkardı. Dubai'deki AEEDC fuarında tanıtılan bu ürün, tamamı Türk mühendisler tarafından geliştirilen yüksek teknolojili bir dental malzeme olarak dikkat çekti ve özellikle Avrupalı hekimler ve kliniklerden büyük ilgi gördü.