3M Filtek Ultımate ı uzun zamandır kullanıyorum , ön ve arka gruplarda bu kompoziti tercih ettiğim en büyük sebeplerden biri kompozit dolgunun uygulama kolaylığı , kıvamı ve istenen form ve şekil alabilme özelliği, son derece iyi. kompozit hassasiyetinin minimum olması post op hasta konforu açısından çok önemli, ayrıca ön grup estetik restorasyonlardaki bire bir renk uyumu açısından skala zenginliği ve doğal görünümüyle hekimin yüzünü güldüren estetik sonuçlar açısından da derece başarılı.
HAYAT DEĞİŞTİREN DİŞ HEKİMLİĞİ

''Dişlerimi yaptırdıktan sonra hayatım değişti”, “Daha önce gülerkenhep ağzımı kapatıyordum,şimdi rahat rahat gülüyorum”, “Herkes kuruyemiş yerken,ben protezimin altına kaçar korkusuyla yiyemezdim; şimdi dilediğim gibi yiyipiçiyorum” sözleri hastamıza ait…
Bizler, hastalarımızın hayatlarına dokunuyoruz ve biz bu dokunuşlarla onların hayatlarını değiştiriyoruz. Doğum günlerin de,facebook profillerin de, düğün resimlerin de, mezuniyet baloların da gülümsedikleri her fotoğraf karesinde bizim dokunuşlarımız var. Her geçen gün yeni diş tedavi yöntemleri ve dişhekimliği cihazları üretiliyor.

Minimal invasive teknikler, bondingler,perioplastik surgery,implant uygulamaları,kompozitler,laminalar,camseramikler,lazerlerv.b. yöntem ve gereçlerin kullanımın da amaç daha mutlu hastalar oluşturmak. DAHA MUTLU HASTA… Günümüz dünyasında maalesef herkes o kadar mutsuz ve depresif ki ”MUTLULUK EKONOMİSİ” denilen bir kavram ortaya çıktı, yani mutsuz bireylerin daha mutlu olmak adına yaptıkları harcamalar… Kişi kendini mutlu etmek adına daha çok estetik cerraha, güzellik salonlarına, yaşam koçlarına,kişisel gelişim eğitimlerine ve kitaplarına para harcıyor . Bizim için en önemlisi mutluluğun belirtisi olan gülümsemesini daha çok göstermek için estetik diş hekimliği hizmetlerinden faydalanıyor.GÜLMEK GÜLÜMSEMEK İÇİN BUNUN ÖNÜNDE ENGEL GÖRDÜĞÜ KÖTÜ GÖRÜNÜMLÜ DİŞLERİNDEN KURTULMAK İSTİYOR.

Geçmişte diş sağlığına bakış açısı sadece ağrı kesmek,çürüklerden kurtulmak ve eksik dişlerin tedavi edilmesi iken günümüzde diş sağlığı, gençliğin, mutluluğun ve ferahlık düzeyinin simgesi… 1970 ‘li yılların ünlü pop grubu ABBA’ nın solisti sarı ve eğri dişlerle rahat rahat şarkı söylerken günümüzde “ Bir satış temsilcisinin pozitif gülüşü olmalı” deniliyor. Artık bilgiye ulaşmak kolay.İnternet var ve orada bir dolu bilgi var.Bir tedavi tarzı size uygun değilse onu yapacak hekime başka şehirde de olsa kişiler ulaşıyor..O zaman kişi kafasında ki dişlere kavuşmak için bütçesinde diş tedavisine mutlaka yer veriyor. Bu harcamayı kişi bireysel farklılığını ortaya çıkaracak imajını destekleyecek yönde tedavilerde kullanıyor. Daha mutlu bir gülümsemeye ağrısız ve kısa zamanda kavuşmak istiyor. Biz diş hekimleri hastalarımızın hayatında çok önemli bir role sahibiz, hayat değiştiren bir rol. Onlara yeni gülümsemeler veriyoruz.Daha mutlu hissetmelerini sağlıyoruz. Yiyemedikleri, tadını unuttukları yiyecekleri tekrar yeme şansı veriyoruz. Bir implant firmasının sloganı gibi “Dünyaya bir ısırık atma” şansı veriyoruz. Onlara kaybettikleri gençliklerini, özgüvenlerini, ve en önemlisi diş sağlıklarını geri veriyoruz.

BİZLER HAYAT DEĞİŞTİRİYORUZ.


Estetik lamine, kron köprü çalışmalarımda verdiği net marjinal basamak ölçüsü,  implantların modele transferinde alınan netve rijit ölçüsü ile diğer total, iskelet döküm ve hassas tutuculu protezlerin üretilmesinde, 3M ESPE Polieter ölçü maddesini son 6-7 yıldır kliniğimde rutin ve severek kullanmaktayım. Özellikle, Pentamix karıştırıcı ve tabancalı 2.ölçü karıştırıcısını kullanıyor olmam, homojen ve boyutsal olarak stabil bir ölçü elde etmemde avantaj sağlamaktadır.

Ankara da, uzun zamandır Pentamix cihazı ve polieter ölçü sistemlerini  kullanan uzman hekimlerden biriyim. Polieteri tüm vakalarımda tercih ediyorum. Nedeni ölçünün piyasadaki mevcut ölçü malzemelerinden daha net , daha hassas ve daha stabil  olması. Ayrıca polieterin pentamix cihazı ile uygulama kolaylığı benim için en önemli nedenler arasında. Bu yüzden tüm meslektaşlarıma güvenle tavsiye edebilirim.

"2 opasitenin kullanıldığı kompozit tabakalma tekniğini kolayca pratiğimde uygulayabilirim. Desteğiniz için teşekkürler"

"Spiral cila sistemi muhteşem...tabakalı kompozit tekniği ile kombine olarak kolayca kullanabilirim"

“Tükürük ve kanın olduğu ortamlarda,izolasyona gerek kalmadan, özellikle hassas ölçü alınması gereken lamina restorasyonlarında net bir ölçü verebilmesi polieterin en önemli avantajı.Diğer bir önemli avantajıı otomatik karıştırma sistemi sayesinde öçü maddesinin homojen, boyutsal stabilitesi değişmeden klinikte kullanılabilir olması.”

“Sistem olarak en önemli avantajı ekonomik olması ve temiz bir çalışma ortamı sunması.Materyal olarak polieterin detay verme kapasitesi  tartışmasız olarak en önemli avantajı”

Kontrol ziyaretlerinde hastaların dişler arası boşluklarındayemek kalıntılarının olmadığını gözlemledik ki buda tedavinin başarısınıyansıtıyor.Hastalarımız bu tedavi için iyi ve muhteşem arasında derecelendirmeyapmışlardır.

Polydentia’nın bölümlü matris sistemlerini yıllardır kullanıyorum. 0.04 mm matrisler çelik ile muhteşem bir uyumlulukla yapılmış.Uzantılı yeni matrisler kole sınırını yeteri kadar kapamak için gerçekten konforlu.Aynı zamanda üç halka istifleyebilime olasılığı klinik vakalarda zamankazanmaya olanak sağlıyor.

Silikon tüpler sayesinde dişe adaptasyon çok iyi (…) bu yüzden kompoziti biçimlendirme ve parlatma işlemi için daha az iş yapılması gerekiyor. Yeni sistemdeki matrisler çok ince buda kontak noktalarının yeninden kurulmasını daha konforlu hale getirmekle birlikte dişler arası eklemeyi de kolaylaştırıyor.

Vista-Tec kullanımı oldukça kolay ve çok hafif!Günlükprofesyonel hayatımı değiştirdi ve onunla çalışmak bana mutluluk veriyor.

Bikaç haftadır dişler arası alüminyum potasyum sülfatsayesinde hemostatik etkili Hemo-Kama’yı kullanıyoruz. Bu ürünü çok iyi olarak değerlendirebiliriz.

Çeşitli tedaviler için fiber glass’ları yıllardır kullanıyorum.Fiber Splint ML Multi Layer geçici kuron veya çıkarılmış dişin (Ekstraktifimplantoloji sonrası vakalarda) splint uygulaması için müthiş güvenilirlik vekullanışlılık sağlamasının yanında, […]daha iyi iyileşme için yumuşak dokuyukoruyup, hastalar için komfor ve estetik sonuçlar sağlıyor.

Fiber Splint ile hekim anterior mobil dişleri uzun soluklugüvenilirlikte hızlı bir şekilde sabitleştirebilir.Yüksek estetik sonuçlarısağlayarak, hastanın kendine güvenini arttırır.

Maximat Plus diş hekimin hayatını oldukça kolaylaştırıyor.Bu matris destekleme sistemini kullanarak matrisleri daha çabuk yerleştirmek vedolgu maddesini uygulayıp şekil vermek için daha fazla alan elde etmek mümkün.Prosedürün sonunda, restore edilmiş interproximal kontak bölgesi olması gerekengibi sıkı olur.

Sınıf II posterior kompozitler diş helimliğinde en çokuygulanan prosedürlerden biridir. Bunlar ayrıca çok emek isteyen prosedürlerdirve Maximat Plus başarılı bir sonuç alınması için sıkı bir interproximal kontaksağlanmasına yardımcı olur. Sistem her defasında sıkı ve anatomik kontakoluşturulmasına yardımcı olur. Bu bizim kliniksel yaşamımızı oldukça fazla kolaylaştırır.